Словения и Сърбия направиха равенство 1:1 в мач от група C на

...

Драма в последните секунди! Сърбия измъкна точка срещу Словения на UEFA EURO 2024

Словения и Сърбия направиха равенство  1:1   в мач от група " C " на UEFA EURO 2024. Сръбският отбор стигна до точката с гол в последните секунди на мача и резервира живи възможностите си за класиране на осминафиналите на шампионата.

Словенците имат 2 точки след два мача и все още заемат втората позиция в групата. Точката за отбора на Драган Стойкович е първа, защото Сърбия записа проваляне от Англия в първия си мач. По-късно през днешния ден " Трите лъва " ще премерят сили с Дания.

През първото полувреме имаше обстановки и пред двете порти, като най-опасните бяха в края на частта. Първо в 38-ата минута мощен шут на Макс Елшник срещна гредата, след което пък звездата на Република България Лайпциг Бенямин Шешко направи сериозен пропуск при добавката.

Няколко минути по-късно пък отлична опция се откри пред Александър Митрович, само че той беше спрян от стража на Словения Ян Облак. Така двата тима се прибраха на почивката при нулево тъждество.

В 69-ата минута бившият футболист на Лудогорец Жан Карничник откри резултата. Той засече центриране отляво на Елшник и прати топката в сръбксата врата.

Само три минути по-късно Александър Митрович се озова в отлична обстановка и стреля, само че след рикошет от крайници на Жан Карничник топката срещна напречната греда.

Двубоят приключи трагично с гол на Сърбия надълбоко в добавеното време. Лука Йович се извиси над всички в наказателното при корнер и насочи топката с глава във вратата на Словения за 1:1.

Стартовите състави на двата тима:

Словения: 1. Ян Облак, 2. Жан Карничник, 21. Ваня Дъркушич, 6. Яка Бийол, 13. Ерик Янза, 20. Петър Стоянович, 22. Гнезда Черин, 10. Макс Елшник, 17. Ян Млакар, 9. Андраж Шпорар, 11. Бенямин Шешко

Селекционер: Матияж Кек

Сърбия: 1. Предраг Райкович, 2. Страхиня Павлович, 4. Никола Миленкович, 13. Милош Великович, 14. Андрия Живкович, 17. Иван Илич, 22. Саша Лукич, 25. Филип Младенович, 10. Душан Тадич, 9. Александър Митрович, 7. Душан Влахович

Селекционер: Драган Стойкович